Ipad Apple A1823 9.7″ 32GB WiFi+3G Gold

79,900 L86,900 L (-8%)

In stock

Ipad Apple A1823 (2018) 9.7″ 32GB WiFi+3G Gold

Krahaso
SKU: A1823 Category:

Tani me mbështetjen e Apple Pencil, space gray Apple 9.7 “ju lejon të përfitoni plotësisht nga Ekrani Retina me shumë prekje. Vizatoni fotografi, shënoni shënime dhe nënshkruani dokumente me Apple Pencil (shitet veçmas). IPad gjithashtu ka një çip A10 Fusion, i cili është mjaft i fuqishëm për të ekzekutuar aplikacione të realitetit të shtuar (AR) .Kombinuar me kamera të zgjeruara dhe sensorë të përparuar, duke përfshirë një gyroskop dhe përshpejtues për përcjelljen e saktë të lëvizjes, iPad jep një përvojë zhytëse AR.

IPad përmban një ekran Retina 9,7 “që ka një rezolutë 2048 x 1536, duke rezultuar në 264 ppi – mbi 3.1 milion pixel. Ekrani gjithashtu ka mbështetje me shumë prekje.

Në vetëm një kile dhe 7.5 mm të hollë, iPad përmban një ndërtim unibody alumini që jep një ndjenjë të fortë. Ekziston edhe një kamerë e përparme 1.2MP FaceTime HD dhe një kamerë e pasme 8MP që mund të regjistrojë video 1080p.

Me mbështetje për 802.11ac Wi-Fi, iPad mbështet të dy bandat me frekuencë 2.4 GHz dhe 5 GHz.

Ky iPad vjen i ngarkuar me iOS. Kontrolloni cilësimet e pajisjes tuaj për azhurnimin më të fundit të disponueshëm.

A10 Fusion Chip

Ky iPad përmban një çip A10 Fusion, i cili ka arkitekturë 64-bit, katër bërthama dhe mbi 3.3 miliardë transistorë. Chipi A10 Fusion ju lejon të redaktoni një video 4K, të luani lojëra me intensitet grafik ose të provoni aplikacione të realitetit të shtuar (AR).

Aplikacionet AR

Realiteti i shtuar (AR) sjell objekte virtuale në botën reale. Me iPad, do të keni mundësi të përdorni ekranin Retina, çipin A10 Fusion, kamerat dhe sensorët e lëvizjes për të përfituar nga aplikacionet AR. Aplikacionet AR ndryshojnë rrënjësisht atë që jeni i aftë. Mësoni diçka të re qoftë brenda apo jashtë klasës. Zgjidhur problemet e përditshme. Zhyt veten në argëtim dhe lojëra.

Mbështetje për lapsin e Apple

Tani me mbështetjen e Apple Pencil, do të keni mundësi të shkruani shënime, të pikturoni një bojëra uji ose të nënshkruani një qira, të gjitha në iPad. Me Pencilin Apple opsional, ju do të keni saktësinë dhe përgjegjësinë e një majë shkruese, si dhe ndjenjën natyrale të një lapsi.

9.7 “Display Retina

Brenda ekranit me prekje nga prapa 9.7 “LED-ekran, rezolucioni natyror 2048 x 1536 jep tekst dhe imazhe me 264 piksele për inç dhe gjithsej mbi 3.1 milion pixel.

Kamera e pasme 8-Megapixel

Kamera e pasme f / 2.4 ka një sensor 8-megapiksel që kap imazhet me një rezolutë origjinale të videos 3264 x 2448 dhe 1080p HD. Kamera gjithashtu përmban video me kalimin e kohës, kontrollin e ekspozimit, slo-mo 120 fps, një modë shpërthimi, një modaliteti kohor dhe një panoramë me rezolucion të lartë.

Kamera FaceTime HD

Vendosni një fytyrë – ose dy – në çdo bisedë. Kamera FaceTime HD me pamje të përparme 1.2 megapiksel mund të regjistrojë video 720p dhe ka një hapje f / 2.2 që lejon më shumë dritë. Sensori dhe pikseli i tij ndihmojnë në përmirësimin e performancës në kushte të dritës së ulët, ndërsa mikrofonat e dyfishtë përdorin teknologji për uljen e zhurmës për të ndihmuar në shtypjen e zhurmës në sfond. Përveç kësaj, kur ndërroni kamerat nga para në mbrapa (ose anasjelltas), mikrofonat gjithashtu ndërrohen, kështu që ajo që shikon iPadi juaj është ajo që dëgjon.
Prek ID
Përdorni gjurmën tuaj të gishtit si fjalëkalim. Touch ID ju lejon të zhbllokoni iPad tuaj në çast dhe të siguroni të dhëna private në aplikacione. Mund ta përdorni gjithashtu për të bërë blerje me Apple Pay në aplikacione dhe uebfaqe.

802.11ac Wi-Fi

Falë dy antenave 2.4 GHz dhe 5 GHz dhe teknologjisë MIMO (me shumë hyrje të shumëfishtë), iPad mund të arrijë shpejtësinë e shkarkimit deri në 866 Mb / s me lidhjen e saj 802.11ac. Kështu që tani kur doni të shkarkoni një film, të ndani fotografi ose dokumente me AirDrop, ose thjesht të shfletoni në internet, lidhja juaj është edhe më e shpejtë se më parë.

Kategori

a1823

Ipad Apple A1823 9.7" 32GB WiFi+3G Gold

79,900 L86,900 L (-8%)

Add to Cart