Apple MacBook Air 13″

162,000 L196,500 L (-18%)

In stock

Procesori Intel® Core ™ I5 (1.6 GHz – 4 MB L3) – SSD: 256 GB – RAM: 8 GB – Ekran: Retina 13.3 ”WiFi IEEE 802.11a / b / g / n / ac – Bluetooth 5.0 – Karta grafike: Intel UHD Graphics 617

Krahaso
SKU: MVFN2T/A Category:

Apple Macbook Air 13

 • Procesori: Intel Core i5
 • Shpejtësia e orës (GHz): 1.6
 • Frekuenca Max Turbo (GHz): 3.6
 • Cache e nivelit të tretë (MB): 4
 • Markë chipset: Intel
 • RAM: 8 GB
 • Lloji i RAM-it: LPDDR3
 • Madhësia e ekranit: 13.3 ”
 • Rezolucioni i ekranit: 2560×1600 pixel
 • Formati i ekranit: 16:10
 • Ekrani IPS: Po

Drita godet përsëri:

Mac-i më i dashur ndonjëherë do të bëjë që të bini përsëri në dashuri. E disponueshme në argjend, gri hapësinore dhe ari, MacBook Air i ri, më i hollë dhe më i lehtë, ka një ekran të shkëlqyeshëm Retina me teknologji True Tone, Touch ID, një tastierë të gjeneratës së fundit dhe tabelën Force Touch. Predha e saj me linja të pakuptueshme është bërë nga alumini 100% i ricikluar, duke e bërë atë Mac më eko-miqësor ndonjëherë, dhe me një bateri që zgjat gjatë gjithë ditës, MacBook Air është fletorja juaj super e lëvizshme dhe super e lëvizshme.

Debutimi i shkëlqyeshëm prej katër milion pikselësh:

Ju duhet të mahniteni: me më shumë se katër milion pixel dhe një rezolutë prej 2560 × 1600, imazhet janë ultra të detajuara, pothuajse më të gjalla se sa të vërteta. Teksti është i qartë dhe i përcaktuar. Teknologjia True Tone rregullon automatikisht ekuilibrin e bardhë bazuar në llojin e dritës në mjedisin ku ndodheni. Rezultati është që faqet në internet dhe postat elektronike kanë të njëjtën natyrshmëri si letra e shtypur. Dhe me 48% më shumë ngjyra se gjenerata e mëparshme, gjithçka është e gjallë dhe e ndritshme. Por nuk ka mbaruar: xhami i ekranit shtyn në skaj të guaskës duke ulur skajet me 50%, kështu që ju mund të përqendroheni më mirë në ato që shihni në ekran. Dhe do ta doni.

Gjurmët e gishtit tuaj janë fjalëkalimi juaj:

Lehtësia dhe siguria e Touch ID tani vjen edhe në MacBook Air. Thjesht vendosni gishtin në sensorin Touch ID dhe Mac do të zhbllokohet: tha, përfunduar. Gjurmët e gishtit ju lejojnë qasje të menjëhershme në elemente të mbrojtura, siç janë dokumentet, shënimet dhe cilësimet e sistemit, pa pasur nevojë të shkruani fjalëkalimin tuaj çdo herë. Blerja në internet është gjithashtu më e thjeshtë: zgjidhni Apple Pay në kohën e pagesës dhe plotësoni blerjen me një prekje; madje nuk duhet të futni adresën e transportit ose faturimit, dhe detajet e kartës suaj nuk ndahen kurrë me askënd. Me ID Touch, informacioni juaj personal mbetet i juaji.

Tipi i sigurisë Apple T2:

MacBook Air ka çipin T2 Security, gjeneratën e dytë të procesorit Apple të përshtatur për Mac.Ai është krijuar për ta bërë MacBook Air tuaj edhe më të sigurt, kështu që kur përdorni Touch ID për të zhbllokuar Mac, hyrni në një dokument të mbrojtur ose paguani në internet, informacioni juaj është i sigurt. Me kriptim në kohë reale, të gjitha të dhënat e ruajtura në SSD janë të koduara plotësisht automatikisht. Dhe çipi T2 Security sjell komandën më të rehatshme të zërit në MacBook Air: tani ju vetëm duhet të thoni “Hey Siri” për të hapur aplikacione, të gjeni skedarë, të dëgjoni muzikë dhe të merrni përgjigje në fluturim.

Keyselësat e drejtë:

Brezi i fundit i tastierës MacBook Air përdor mekanizmin tonë të fluturave: në krahasim me mekanizmin tradicional me gërshërë, çelësat janë katër herë më të qëndrueshëm dhe gjithçka është më e rehatshme, e përgjegjshme dhe e saktë. Dhe drita e prapme LED e secilës buton të vetëm, së bashku me sensorin e dritës së ambientit, ju lejon të shkruani në mënyrë të përsosur edhe në mjedise të ndriçuara dobët.

Force Touch Trackpad:

Udhëzimi i Force Touch ju lejon të bashkëveproni me Mac tuaj në mënyra të ndryshme në varësi të intensitetit të prekjes. Ju mund ta shtypni atë në çdo pikë: gjithmonë do të keni kontroll të saktë dhe përgjigje uniforme, dhe shumë hapësirë ​​për gjeste me shumë prekje si psh shtypja dhe zmadhimi. Duket sikur është bërë për gishtat.

Tingulli u rrit më shumë:

Falë teknologjive më të përparuara në drejtim të përpunimit dhe rregullimit të tingullit, audio MacBook Air është rritur, në çdo kuptim. Altoparlantët stereo kanë dy herë më të fuqishëm bas dhe 25% më shumë vëllim sesa gjenerata e mëparshme. Dhe kur dëgjoni një këngë ose shihni një film, amplituda më e madhe e tingullit stereo krijon një përvojë akoma edhe më zhytëse të tingullit. Kamera FaceTime lejon thirrje video individuale ose grupore në definicion të lartë. Për më tepër, sistemi me tre mikrofonë zbulon me saktësi zërin tuaj kur telefononi me FaceTime, përdorni funksionin Diktimi dhe flisni me Siri.

Thjesht i fuqishëm:

Sistemi operativ macOS bën gjithçka që ju bëni në Mac të jashtëzakonshëm.Ajo ju lejon të bëni gjëra që janë praktikisht të pamundura në kompjuterët e tjerë, sepse është i dizajnuar saktësisht për pajisjet me të cilat funksionon, dhe anasjelltas. Dhe macOS Mojave shton funksione të reja, bazuar në përvojën e profesionistëve, por të dizajnuar për të gjithë.

Additional information

Sistemi‎‎‎ Operimit

MacOS, Mojave

Familia Procesorit

Intel I5 Family

Processori

i5-8210Y

Clock

1.6 GHz, Max 3.6 GHz

Ram

8GB

Ekrani

13.3", Retina

Rezolucioni

2560×1600

GPU

INTEL UHD Graphics 617

Hard Drive

256 GB, SSD

Ngjyra

Roze

Wireless

802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.2

Webcam

720p FaceTime HD camera

Audio

Stereo speakers

Opsione

Siri, Touch ID sensor

Nderfaqe/Porta

3.5 mm headphone, DisplayPort, Two Thunderbolt 3 (USB-C), USB 3.1 Gen 2

Bateria

49.9 Wh, deri ne 12 ore

Kategori

Apple MacBook Air 13"

162,000 L196,500 L (-18%)

Add to Cart