Dron PARROT Anafi FPV Quadricoptero

94,000 L

In stock

  • Video 4K dhe Fotografi 21MP HDR
  • Syze FPV për një përvojë mbresëlënëse
  • Antena Wi-Fi me dy banda në secilën këmbë
  • 26 Minuta koha e fluturimit

 

Krahaso
  • PARROT ANAFI FPV DRON Fluturoni me dronin tuaj sikur të ishit në të! Kompleti Anafi FPV është krijuar për t’ju ofruar përvoja mbresëlënëse të fluturimit. Syzet e rehatshme Cockpitglasses 3 janë të lidhura me kamerën e dronit dhe ju zhyten drejtpërdrejt në zemër të veprimit të pamjeve tuaja ajrore në transmetim të plotë HD. Komodë dhe ultra-kompakte syzet janë në përputhje me madhësitë e ekranit të smartphone. 
  • E fuqishme dhe kompakte e pajisur me një aparat fotografik të stabilizuar 4K HDR me zmadhim 3x, droni anafi ju ofron imazhe të shkëlqyera me cilësi shumë të lartë. Karakteristika e re e rregullimit të ekuilibrit ju lejon të personalizoni mbizotërimin e ngjyrave ne kushte të ndryshme të ndriçimit. Droni gjithashtu përtërin sa i përket rrezes me një fluturim prej 26 minutash I rregullueshëm në modalitetin FPV, droni kontrollohet nga një telekomandë e palosshme me rreze të gjatë.
  • Ne paketen Parrot FPV gjithçka është e përfshirë kështu që behuni gati menjëherë për shumë seanca fantastike fluturimi! Ju mund të merni lehtësisht pajisjet tuaja në vendndodhjen tuaj të fluturimit me canten kompakte Parrot të krijuar posaçërisht për përdorim të përshtatshëm dhe të lëvizshëm.Përfshihet kartë micro SD 16 GB, kabllo USB-A / USB-C, 8 helika shtesë dhe mjete montimi.
  • Përdorim i lehtë dhe intuitiv, një ndërfaqe miqësore për përdoruesin dhe një aplikacion intuitiv celular, e bëjnë kontrollin me të thjeshtë dhe fotot jashtëzakonisht të lehta për tu bërë.  Videot dhe fotot e shkëlqyera pa mundim me zoom Dolly 360 ° . Panorama ose Modalitetet e “little planet” dhe Modalitetet e integruara të fluturimit,Funksionet gjeo-pengesë dhe kthimi në shtëpi kufizojnë distancën e dronit dhe automatikisht e kthejnë atë në pikën e tij të ngritjes.
  • Vëzhgimi precizi i garave me dronë ne dy mënyra të reja kontrolli ju lejon të zgjeroni horizontin tuaj kur përdorni dronin tuaj FPV Modaliteti “race” është krijuar posaçërisht për pjesëmarrje në garat e dronit Modaliteti “photo” do t’ju mundësojë të kornizoni fotot saktësisht me një rezultat optimal. FPV UAV mund të përdoret gjithashtu për të inspektuar saktë zonat e largëta ose të pjerrëta.
  • Distanca maksimale e transmetimit – 4 km me Parrot Skycontroller 3. Koha maksimale e fluturimit – 26min. Lartësia maksimale e punës – 4,500m mbi nivelin e detit

 

 

Additional information

Performanca

Shpejtësia maksimale horizontale: 33 mph / 53.1 km/h (S-Mode)
Shpejtësia maksimale e ngjitjes: 13.1 ft/s / 4 m/s
Rezistenca maksimale e erës : 31.1 mph / 50 km/h
Tavani i fluturimit : 4345 m
Koha maksimale e fluturimit : 25 minuta
Kendi maksimal i animit : 180°

Sistemi i Kontrollit të Fluturimit

Suporti GNSS : GPS, GLONASS

Kamera

Sensori : 1/2.4" CMOS
Pixels : 21 MP
Fusha e pamjes së lentes : Horizontal: 69°
Distanca minimale e fokusimit : 5.0' / 1.5 m
Gama ISO e fotografive : 100 deri në 3200 (automatikisht)
Gama ISO e videos : 100 deri në 3200 (automatikisht)
Rezolucioni i fotos : 4:3: 5344 x 4016 / 4:3: 4608 x 3456
Formati i fotografisë : JPEG, DNG
Formati i videos : 4096 x 2160p
Media / kartëse kujtesës : microSD/microSDHC/microSDXC (128 GB)

Telekomanda

Frekuenca operimit : 2.4 GHz / 5.8 GHz
Distanca maksimale e operimit : 4023 m
Nderfaqet : 1 x USB Tipi-A / 1 x USB Tipi-C
Kapaciteti i baterise : 2500 mAh
Kërkesat e sistemit operativ të aplikacionit : Android iOS

Karakteristika

4 x Helika
Përmasat e përgjithshme :96 x 179 x 120mm (palosur) / 94 x 179 x 41mm (e pa palosur)

Kategori

Dron PARROT Anafi FPV Quadricoptero

94,000 L

Add to Cart