Monitor 23.8″ Hannspree Full HD LED HDMI/VGA HS245HFB

19,100 L

Out of stock

23.8” 16:9 LED Backlight Monitor – Rezolucioni 1920 x 1080 Full HD – HMDI/VGA – Low Blue Light & Flicker Free – ECO Friendly

Krahaso
  • Pamje panoramike

Zgjidhja perfekte për dizajnin grafik, aplikacionet profesionale, lojërat dhe shumë më tepër, përjetoni zhytjen në nivelin tjetër. Dizajni elegant i këtij monitori me kornizën e tij ultra të ngushtë e bën atë ideal për konfigurimet me shumë ekran për të ofruar një pamje panoramike pothuajse të qetë nga dy ose tre monitorë.

  • Dizanj elegante me kornizë ultra-të ngushtë

HANNspree HS245HFB ka nje dizanj elegant me nje kornize te ngushte për të ofruar një përvojë shikimi më të rehatshme dhe pa shpërqendrim. Me një kornizë ultra të ngushtë 2 mm dhe kufirin e ekranit të zi 3,9 mm, HS245HFB do të japë përshtypjen e një ekrani më të madh. Dizajni vazhdon me një profil anësor super të hollë, vetëm 6.9 mm në pikën më të hollë.

  • Portat

HANNspree HS245HFB përmban një ndërfaqe me hyrje të dyfishtë që siguron një lidhje të gjerë, fleksibël si në pajisjen dixhitale ashtu edhe në atë analoge. Maksimizimi i aftësisë së hostit, lidheni pa mundim me PC tuaj dhe pajisjet AV me HDMI & VGA. Linja në / jashtë ju mundëson gjithashtu të lidhni altoparlantët tuaj të jashtëm.

  • Teknologjia me kendet e shikimit 

Kënaquni me pamje cilësore nga çdo drejtim dhe një përvojë ekstra të rehatshme të shikimit. HS245HFB ka një ekran Full-HD që paraqet teknologjinë e pronarit të kontrastit aktiv të HANNspree, e cila është krijuar për të dhënë një qartësi të pakonkurueshme dhe një ngjyrë të vërtetë mbresëlënëse.

Ai gjithashtu mburret me një raport pamjeje 16:9 panel me dritë të ndriçuar LED HSP-IPS (AFFS *) me kënde shikimi ultra të gjera 178 ° dhe zhvendosje të minimizuar të ngjyrave në të dy nivelet horizontale dhe vertikale. Për më tepër, një menu e lehtë për t’u përdorur cilësimet ofron mënyra intuitive të paravendosura të figurës për të dhënë një pamje të përsosur të përshtatshme për një larmi aplikimesh, të tilla si Film dhe Game.

  • Modaliteti i Ulët i Dritës Blu

Ekspozimi i vazhdueshëm ndaj dritës blu me gjatësi vale të shkurtër mund të shkaktojë lodhje të syve, çrregullime të gjumit ose dhimbje koke. Modaliteti i Ulët i Dritës Blu, i përdorur në HS245HFB e vë përdoruesin në radhë të parë duke siguruar një vend pune më të sigurt dhe më të shëndetshëm.

  • Teknologjia FLICKER FREE

HANNspree HS245HFB përmban Teknologjinë FLICKER FREE që përdor një sistem të ndriçimit të qetë për të parandaluar dridhjen e monitorit në mënyrë që të shijoni vazhdimisht një përvojë të rehatshme shikimi.

Kjo teknologji zvogëlon lodhjen e syve dhe efektet e tjera të dëmshme për sytë tuaj; një tipar veçanërisht i vlefshëm kur kalon orë të panumërta para ekranit duke punuar jashtë orarit, duke luajtur lojëra për orë të gjata ose duke parë filma.

Shumica e monitorve LCD përdorin PWM (Modulimi i Gjerësisë së Pulsit) për të kontrolluar shkëlqimin; pulsimi krijon dridhje që mund të shkaktojë shqetësime, dhimbje koke dhe lodhje të syve, veçanërisht në ambiente me dritë të ulët. Flicker-Free Technology përdor një sistem të ndriçimit të ndriçimit DC (Rryma e Drejtpërdrejtë).

  • Audio

HS245HFB është e pajisur me dy altoparlantë stereo me cilësi të lartë duke e bërë shumë të lehtë arritjen me familjen, miqtë dhe kolegët duke përdorur aplikacione video konferencash siç është Skype. Për filma, muzikë, lojëra dhe më shumë, ju mund të shijoni tinguj të përshtatshëm pa shpenzime të lidhjes së altoparlantëve të jashtëm. Nuk doni të shqetësoni askënd? Lidhni kufjet tuaja në folenë e kufjeve dhe rritni volumin.

  • Panel anti-shkëlqim

HS245HFB ka një panel anti-shkëlqim që zvogëlon dritën reflektuese që përndryshe e bën ekranin të vështirë për tu parë dhe shkakton lodhje të syve. Për më tepër, korniza e monitorit ka një fund mat që parandalon edhe reflektimin e dritës.

 

 

 

Additional information

Madhesia monitorit

23.8"

Lloji i panelit

LED Backlight

Raporti

16:9

Rezolucioni

1920 x 1080 Full HD

Ndricimi

250cd/m²

Kontrasti

8.000.000:1

Këndet e shikimit

178° H / 170° V (CR > 10)

Pergjigja ne kohe

5 msec

Portat

D-Sub (VGA)
HDMI 1.4

Konsumi i energjisë

14,4W

Kategori

Monitor 23.8" Hannspree Full HD LED HDMI/VGA HS245HFB

19,100 L