Skede Grafike MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS 6G OC GTX1660VENTUSXS6GOC

49,900 L

In stock

Krahaso
  • Projektim Premium

Një dizajn i ri i ventilatorit të dyfishtë, VENTUS shfaq format e tij industriale me ngjyra neutrale për t’iu përshtatur çdo ndërtimi.

  • Ventilatori Torx 2.0

Duke përdorur dy nga ventilatoret TORX Fans 2.0, kartat grafike MSI VENTUS sigurojnë vite me performancë të nivelit të lartë të ftohjes.

  • MSI Afterburner

MSI Afterburner është softueri më i njohur dhe i përdorur gjerësisht në botë për kartat grafike. Ju jep kontroll të plotë të kartës suaj grafike dhe ju mundëson të monitoroni metrikat kryesore të sistemit tuaj në kohë reale.

  • Skaneri OC

Versioni i fundit i MSI Afterburner përmban OC Scanner për kartat grafike të serisë GTX 16. Skanuesi OC është një funksion i automatizuar që do të gjejë cilësimet më të larta të qëndrueshme të mbingarkesës për kartën tuaj. Duke ju dhënë një nxitje falas të performancës për një përvojë të qetë në lojë falë FPS më të lartë.

  • E ardhmja e lojes

Përvoja më e shpejtë dhe më emocionuese e lojrave ndonjëherë duke eliminuar grisjen e ekranit dhe vonesën e hyrjes.

Rezolucioni ultra i lartë (UHD) jep rezolucion 4x me përmbajtje 1080p, duke mundësuar imazhe shumë më të mprehta dhe me detaje gjatë lojrave.

Gama Dynamic High (HDR) përmirëson botën tuaj të lojërave me kontrast më të lartë dhe ngjyra më të ndritshme sesa keni parë ndonjëherë më parë.

  • MSI APP Player

Krijuar nën një partneritet ekskluziv me BlueStacks, MSI APP Player sjell përvojën e lojërave pa ndërprerje midis lojërave celulare dhe platformës PC dhe përdor tipare të personalizuara si ndriçim specifik i tastierës dhe grafikë më të mirë me punë me shumë detyra.

Additional information

Emri i modelit

GeForce® GTX 1660 VENTUS XS 6G OC

Grafika

NVIDIA® GeForce® GTX 1660

Nderfaqja

PCI Express x16 3.0

Cores (Berthama)

1408

Core clocks

1830 MHz

Shpejtesia memorjes

8 Gbps

Modeli memorjes

6GB GDDR5

Portat dalese

DisplayPort x 3 (v1.4)
HDMI 2.0b x 1

Suporti HDCP

2.2

Konsumi energjise

130 W

Konektoret e energjise

8-pin x 1

PSU e rekomanduar

450 W

Dimensionet e kartes (MM)

204 x 128 x 42 mm

Rezolucioni maksimal dixhital

7680×4320

Teknologjia G-SYNC®

Kategori

Skede Grafike MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS 6G OC GTX1660VENTUSXS6GOC

49,900 L

Add to Cart