LG 49″ UHD 4K Smart TV UM7100

56,900 L63,900 L (-11%)

Out of stock

  • Quad Core Processor
  • 4K Active HDR
  • AI ThinQ, Google Assistant, Alexa
  • Smart TV webOS 4.5
Krahaso
SKU: 49UM7100PLB Category: Tags: , ,

Frequently Bought Together

AI Smart
Inteligjenca e re artificiale
Televizori LG me Inteligjencën e Re Artificiale zgjeron horizontet tuaja duke ju ofruar Google Assistant dhe Amazon Alexa. Zbuloni mrekullitë e ofruara nga LG TV me AI.

Rezolucion 4K
Standard i ri me definicion të lartë
Shijoni imazhe më realiste, të përcaktuara me ngjyra intensive në panelin IPS 4K. Rezolucioni është katër herë më i lartë se një TV Full HD.

Procesor Quad Core
Origjina e imazheve 4K
Procesori quad-core është i shpejtë dhe i saktë duke krijuar ngjyra dhe kontraste më të mprehta. Imazhet me rezolucion të ulët përmirësohen dhe riprodhohen në cilësinë më besnike 4K të mundshme.

Saktësia e vërtetë e ngjyrave “True Color”
LG UHD TV riprodhon me saktësi edhe ndryshimin më delikate të ngjyrave. Ngjyrat janë më të përcaktuara, të pasura dhe realiste.

Active HDR 4K
Detaje të pabesueshme
4K Active HDR optimizon çdo skenë, për detaje të përcaktuara dhe ngjyra intensive. Formati multi-HDR, i cili përfshin HDR10 dhe HLG, së bashku me teknologjinë e rregullimit dinamik të LG, ju ofron çdo përmbajtje video me cilësi fantastike HDR.

Dizajn i thjeshtë dhe i rafinuar
Korniza e hollë dhe linjat moderne dhe elegante i japin hijeshi ambientit tuaj. Zbuloni përvojën më të mirë të shikimit me LG UHD TV.

Zbuloni Kanalet LG
Shijoni gamën e gjerë të kanaleve falas përmes aplikacionit të paraqitur ekskluzivisht në LG Smart TV 2019.

Additional information

Marka

LG

Modeli

49UM7100PLB

Ekrani

49"

Rezolucioni

UHD (3840×2160)

Processori

Quad Core

Broadcasting

DVB-T/T2/C/S2

SmartTV

Po

Sistemi Operimit

WebOS

Wireless

Po

Opsione

Amazon Alexa, Apple AirPlay 2, Google Assistant, LG ThinQ AI

Nderfaqe/Porta

Antena, Aux, HDMI, USB

Audio

20W, Ultra Surround

Ngjyra

Zeze

Klasa Energjise

A

Power Supply

AC 100~240V 50-60Hz

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu