Samsung 55″ 4K UHD Smart TV RU7172

54,900 L64,900 L (-15%)

Out of stock

  • Seria 7
  • Procesori UHD, cilësi e fuqishme e imazhit
  • Ngjyra natyrale
  • HDR 10+
  • Elegant me thjeshtësi moderne
Krahaso
SKU: UE55RU7172 Category: Tags: , ,

Frequently Bought Together

Merrni më shumë detaje, merrni më shumë kënaqësi

PurColor

Shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar me ngjyra natyrale që i japin detajet të mprehta si gjëja e vërtetë. Merrni një përvojë më të gjallë shikimi plot ngjyra.

Procesori UHD, cilësi e fuqishme e imazhit

Cilësi e imazhit që t’ju emocionojë, e mundësuar nga një çip i vetëm që orkestron ngjyrën, optimizon raportin e kontrastit të lartë dhe kontrollon HDR.

Rezolucioni i vërtetë 4K UHD

Gëzojuni imazheve të mprehta, të gjalla me TV 4K UHD që ka 4 herë më shumë pikselë sesa TV FHD. Tani mund të shihni edhe detajet më të vogla në çdo skenë.

HDR, shihni më shumë detaje

Shikoni përmbajtje HDR me qartësi më të mirë dhe shprehje të detajuar të ngjyrave. Televizori UHD Samsung ju ofron detaje më të përpikta në skenat e shndritshme dhe të errëta.

Shihni imazhin më të madh

Nuk keni qenë kurrë më afër se kaq. Me TV me ekran të madh, më shumë detaje bëhen të gjalla. Do të përjetoni çdo moment të lojës, do të ndjeni çdo shpërthim dhe do të jeni tamam në mes të veprimit. Gjithçka bëhet shumë reale në një ekran më të madh.

Dizajn Elegant

Dizajni modern e luksoz i televizorit UHD përshtatet natyrshëm me konturet e hapësirës tuaj me një dizajn të thjeshtë.

Amazon Alexa

TV i ri UHD Samsung punon me Alexa, kështu që jeta juaj u thjeshtua. E keni shumë të lehtë të lidhni pajisjet që mbështesin Alexa. Me përputhshmërinë e TV-ve Samsung UHD, caktojeni Alexa të ndezë TV tuaj, të ndërrojë kanalet, të kontrollojë volumin dhe më shumë.

Google Assistant

TV i ri Samsung UHD punon me Google Assistant për t’jua bërë jetën më të lehtë. Ndërroni kanale, ndryshoni volumin, komandoni luajtjen dhe shumë të tjera thjesht me anë të zërit.

AirPlay 2

TV UHD Samsung tani punon për herë të parë me Apple. Me AirPlay 2 të integruar, mund të transmetoni apo të ndani përmbajtje nga pajisjet e Apple në ekranin e madh. Luani video, muzikë, fotografi dhe më shumë pa u lodhur nga iPhone, iPad dhe Mac juaj në TV UHD Samsung.

Additional information

Marka

SAMSUNG

Modeli

UE55RU7172

Ekrani

55"

Rezolucioni

UHD (3840×2160)

Processori

UHD processor

Broadcasting

DVB-T/T2/C/S2

SmartTV

Po

Sistemi Operimit

TizenOS

Wireless

Po

Opsione

Amazon Alexa, Apple AirPlay 2, Bluetooth, Google Assistant

Nderfaqe/Porta

Antena, Aux, HDMI, LAN, USB

Audio

20W

Ngjyra

Zeze

Klasa Energjise

A+

Power Supply

AC220-240V 50/60Hz

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu